Innowacyjna metodologia BrainFit - franczyza w branży edukacyjnej

Powrót: Strona główna / Artykuły

Albert Camus powiedział kiedyś, że “szkoła przygotowuje dzieci do życia w świecie, który nie istnieje”. Obecny system edukacji jest przestarzałym reliktem, pełnym szkodliwych zasad i ograniczających schematów. Rodzi się jednak pytanie, czy można zrobić coś, aby wspomóc system oświaty, a dzięki temu wpłynąć pozytywnie na rozwój naszych dzieci? Oto kolejny innowacyjny pomysł na własny biznes.

Dzieci nie są takie same. Mają różne potrzeby i wymagają indywidualnego podejścia. Można jednak podzielić je na następujące 4 grupy:

 • uczniowie bardzo inteligentni, ale znudzeni szkołą,
 • uczniowie dobrzy, którzy potrzebują zachęty do dalszej pracy,
 • uczniowie przeciętni, którzy potrzebują wsparcia,
 • uczniowie z problemami w nauce.

Wpyw na wyniki w nauce maja takie czynniki jak: pamięć, organizacja działania, brak pewności siebie, impulsywność, nie przywiązywanie uwagi do szczegółów, problemy z koordynacją oko-ręka, postawa ciała, czytanie ze zrozumieniem itp.

W ramach systemu edukacji zarówno publicznej jak i prywatnej, wypracowano różne sposoby radzenia sobie z tymi problemami:

 1. Szkoła i nauczyciele.
 2. Prywatne placówki edukacyjne oferujące dodatkowe zajęcia popołudniowe.
 3. Prywatne korepetycje.

Główną wadą dwóch pierwszych rozwiązań jest ilość uczniów w klasie lub grupie, która nie pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia. Również prywatne korepetycje nie rozwiązują problemu. Co prawda zapewniają indywidualną pracę z uczniem, ale w ramach tych zajęć najczęściej przygotowuje się dzieci do konkretnego egzaminu, który otworzy drogę do wybranej szkoły lub pomoźe dostać się na określony kierunek studiów. Korepetycje pomagają uczniom radzić sobie ze skutkami ich problemów w nauce, ale nie pomagają wyeliminować przyczyn, które te problemy spowodowały.

Inteligencja nie jest wystarczającym czynnikiem, aby odnieść sukces w szkole. Najnowsze badania naukowa potwierdzają, że równie ważne są tzw. umiejętności poznawcze czyli prędkość pracy, przetwarzanie nowych informacji, pamięć i rozumowanie, które stanowią fundament dla dalszej nauki. Aby udoskonalić proces uczenia się, trzeba zacząć od doskonalenia naszych umiejętności poznawczych.

Cheryl Chia, założycielka Brain Studio, twierdzi, że dzięki odpowiednim ćwiczeniom budujemy w mózgu sieć połączeń neuronowych, dzięki którym poprawiamy zdolności poznawcze, co ma bezpośredni wpływ na efektywność uczenia się.

Założenia koncepcji opracowanej przez ekspertów BrainFit Studio są następujące.

Mózg jest jak mięsień. Niektórzy ludzie posiadają silniejsze mięśnie, inni bardziej elastyczne, a w związku z tym osiągają sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych. Podobnie nasze "mentalne mięśnie" wpływają na wydajność naszych działań umysłowych.

Fitness

Bieg na wytrzymałość nie stanowi dla ciebie problemu, ale elastyczność Twojego ciała tak? Odpowiednie zestawy ćwiczeń wpłyną na poprawę gibkosci.

Brain Fitness

Nie masz problemów z komunikacją, ale nie potrafisz się skoncentrować i umykają Ci szczegółowe informacje. Metodologia opracowana przez BrainFit Studio może udoskonalić słabsze sfery Twojego mózgu. 

Porównując nasze działania umysłowe do sportu, warto zadać sobie pytanie, czy działamy strategicznie, czy tylko z powrotem odbijamy piłkę do przeciwnika? Analizujemy i oceniamy, czy tylko odczytujemy otrzymane informacje?

Oferta BrainFit Studio obejmuje następujace programy ćwiczeniowe:

 1. BrainFit Baby (9-36 miesięcy)
 2. BrainFit Junior (3-6 lat)
 3. BrainFit Scholar (7+)
 4. BrainFit Wakacje
 5. BrainFit Senior

Celem programowym BrainFit jest poprawa wydajmości pracy naszego mózgu, co bezpośrednio wpływa na efektywność naszego uczenia się oraz rozwój naszych umiejętności poznawczych. Dodatkowo ćwiczenia te pozwalaja na walkę z takimi dysfunkcjami jak:

 • dysleksja - trudności z czytaniem i zrozumieniem,
 • dysortografia - trudności z pisaniem,
 • dyskalkulia - trudności z matematyką,
 • dyspraksja - problemy z koordynacją,
 • ADHD,
 • syndrom aspergera,
 • autyzm

BrainFit Studio to nie tylko innowacyjna koncepcja edukacyjna, ale również interesujący pomysł na własny biznes. W Polsce dostępne są aktualnie 3 licencje franczyzowe uprawniające do prowadzenia BrainFit Studio.

 

Kalendarium

118 pomysłów na sprawdzony biznes.

Facebook