Franczyza Lendi - technologiczna rewolucja na rynku kredytów

Powrót: Strona główna / Artykuły

Lendi to technologiczna rewolucja na rynku kredytów. W swoim portfolio oferuje produkty 25 różnych instytucji bankowych - m.in. kredyty gotówkowe, hipoteczne, firmowe, leasingi, dla każdego rodzaju klienta o różnej zdolności kredytowej. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu umożliwia wybór najlepszego kredytu, weryfikację zdolności kredytowej i sprawdzenie przeszłości kredytowej klienta w ciągu kilku minut. Wszystko bez dodatkowych zapytań do BIK'u czy też czasochłonnej "papierologii".

O tym dlaczego warto zainwestować w branży finansowej i zostać franczyzobiorcą Lendi rozmawiałam dziś z Panem Pawłem Podgórskim, Dyrektorem ds. rozwoju sieci sprzedaży.

Dlaczego warto zawrzeć współpracę biznesową z Lendi? 

Jesteśmy twórcą autorskiego programu wykorzystywanego obecnie przez większość ekspertów finansowych na polskim rynku, który pozwala na szybką weryfikację zdolności kredytowej klienta i dobranie dla niego najkorzystniejszej oferty - co ważne, bez wchodzenia do systemu bankowego i tym samym bez obniżania tejże zdolności kredytowej. Nasz system jest zintegrowany z instytucjami takimi jak BIG/BIK/ZBP, jak również z częścią instytucji finansowych, dzięki temu zapewniamy pośrednikom maksymalną oszczędność czasu. Nasza technologia pozwala na szybką i sprawną weryfikację, wnioski kredytowe klienta raz zarejestrowanego w naszym systemie można później wielokrotnie drukować, bez konieczności każdorazowego ich wypełniania. Wszystkie nasze innowacje wprowadzamy sukcesywnie na podstawie sugestii naszych partnerów franczyzowych. Stawiamy na technologię ale również na prostotę tak aby każdy ekspert który będzie korzystał z naszego systemu mógł szybko obsłużyć swojego klienta oszczędzając swój czas, a co jak nie czas jest aktualnie najcenniejszy na rynku.

Jaki jest średni okres zwrotu z inwestycji?

Zwrot z inwestycji jest w dużej mierze uzależniony od tego w jakich produktach do tej pory specjalizował się partner. W kontekście sprzedaży produktów hipotecznych czas potrzebny do zwrotu z inwestycji może być trochę dłuższy z uwagi na proces, który trwa między 3-5 tygodni.

W przypadku kredytów gotówkowych i firmowych kredyt może zostać uruchomiony nawet w ciągu 1 dnia, co przyspiesza proces uzyskania pierwszych dochodów. Z naszego doświadczenia średni koszt zwrotu z inwestycji u franczyzobiorców działających na multiprodukcie to czas ok. 2-3 miesięcy.

Czy konieczne jest doświadczenie w tej branży? 

Praca w finansach wymaga dużej relacyjności i profesjonalizmu. Efektem tych dwóch czynników jest zaufanie klienta, który jest podstawą to odniesienia sukcesu w tej branży, dlatego doświadczenie w branży finansowej jest bardzo istotne.

Na jakie wsparcie może liczyć franczyzobiorca? 

Lendi jest częścią Grupy MZN Property SA, właściciela kilku serwisów nieruchomościowych w Polsce. Nasze serwisy nieruchomościowe miesięcznie odwiedza ponad 1,5mln użytkowników poszukujących wymarzonego domu, z których ponad 50% wspiera się zewnętrznym finansowaniem. Mamy także ponad 3500 partnerów w postaci biur nieruchomości i deweloperów których jako Grupa MZN Property SA wspieramy w pozyskiwaniu klientów na zakup nieruchomości. To ogromy potencjał sprzedażowy dla naszych partnerów.

Dodatkowo jesteśmy autorami nowatorskich rozwiązań technologicznych, które nie tylko usprawniają pracę Partnerów, ale znacznie zwiększają skuteczność i jakość usług pośrednictwa finansowego.

Franczyzobiorcom zapewniamy także regularne szkolenia, stałą opiekę wsparcia sprzedaży, dyrektora regionalnego, wsparcie w zakresie marketingu, konkursy sprzedażowe, promocję ekspertów w sieci.

​Jakie są plany rozwojowe Lendi w 2019?

Naszym celem jest udostępnienie absolutnie wszystkich ofert kredytowych na rynku oraz uproszczenie procesu tak, aby klient otrzymał pieniądze na swoim koncie w możliwie jak najkrótszym czasie. W bieżącym roku planujemy nadal konsekwentnie realizować ten cel koncentrując się na rozwoju technologii i rozszerzaniu oferty produktowej. Kolejne realizowane przez nas kroki (m.in. integracje z kolejnymi bankami, zmiany procesu) mają na celu nie tylko przyspieszenie i uproszczenie procesu pozyskania finansowania, ale także zapewnienie transparentności i dokładności w doborze najlepszego rozwiązania. Wspólnie z naszymi Partnerami konsekwentnie chcemy zmieniać rynek pośrednictwa kredytowego w Polsce pomagając w finansowaniu marzeń szybciej, prościej i skuteczniej. W najbliższym roku planujemy dołączyć pod względem sprzedaży do grona największych pośredników hipotecznych i gotówkowych w Polsce. Projekt Lendi bardzo dynamicznie się rozwija. Nasza grupa liczy już 160 ekspertów kredytowych i właśnie otworzyliśmy 10 placówkę franczyzową Lendi. Do końca roku mamy w planach otwarcie kilkudziesięciu placówek, rozbudowę sieci pośredników i dalszą rewolucję rynku kredytowego w Polsce.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów!

Kalendarium

Pomysły na sprawdzony biznes.

Facebook