Dynamiczny wzrost na rynku usług i produktów ekologicznych - Franczyza Eko

Powrót: Strona główna / Artykuły

Polski rynek żywności ekologicznej jest wart ok. 600 mln zł i będzie rósł dynamicznie przez kolejne dwie dekady.  

''Rolnictwo ekologiczne, podobnie jak w innych krajach europejskich, budzi bardzo duże zainteresowanie. Stale jesteśmy w trendzie wzrostowym, dotyczącym liczby i powierzchni użytkowanych ekologicznie. W ocenach różnych instytucji, rynek żywności ekologicznej jest jednym z najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijających się.''

twierdzi dr Krzysztof Jończyk (Kierownik projektu „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej żywności”, Kierownik Zakładu Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach).

Szacuje się, że rynek usług i produktów ekologicznych ma rosnąć o 20% rocznie do 2030 r. To fantastyczny znak dla wielu franczyzodawców oraz franczyzobiorców, potwierdzający dynamiczne perspektywy rozwoju i szerokie możliwości inwestycyjne o relatywnie niskim ryzyku niepowodzenia.

A jak aktualnie kształtuje się sektor produktów ekologicznych na rynku franczyzy w Polsce? Oto kilka naszych propozycji...

Organique

Kosmetyki na bazie naturalnych składników

Organique to polska firma, która powstała 15 lat temu. Od samego początku inspirowana naturą tworzy najwyższej jakości kosmetyki. 

Sieć franczyzowa powstała w roku 2006. Marka obecna jest na rynku krajowym jak i zagranicą. 


Organic Coffee and more

Kawiarnie z ekologiczną żywnością

Kawiarnie Organic Coffee & more jako jedyne miejsca w Polsce oferują tylko i wyłącznie napoje oraz żywność ekologiczną certyfikowaną, czyli bez szkodliwych pestycydów i innych związków chemicznych.


Helfy EkoButik

Sklep z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi

Helfy EkoPasaż

Sklep ze zdrową żywnością i kosmetykami naturalnymi

Helfy to połączenie angielskiego healthy (zdrowy) oraz Elfów – magicznych postaci, które kojarzą się z odkrywaniem tego, co nieznane. W ofercie sklepu można znaleźć zdrową żywność i kosmetyki naturalne z wielu zakątków świata. Pierwszy sklep został założony w 2007 roku. Aktualnie sklepy sieci Helfy znajdują się w Katowicach, Wrocławiu, Toruniu i Krakowie.


Organic Farma Zdrowia

Sklep ze zdrową żywnością

Organic Farma Zdrowia jest to samoobsługowa sieć delikatesów oferująca żywność ekologiczną. Aktualnie sieć składa się z 35 sklepów zlokalizowanych w największych miastach na terenie całej Polski.


Siejba

Sklep z ekologiczną żywnością

Siejba to sklep z żywnością dla osób, które chcą naturalnie się odżywiać i prowadzić zdrowy styl życia. Siejba oferuje produkty ekologiczne i bezglutenowe, których jakość potwierdzona jest odpowiednimi certyfikatami.


FarmEko

Sklepy z ekologiczną żywnością oraz doradztwo dietetyczne

FarmEko jest nową na polskim rynku, dynamicznie rozwijającą się siecią detalicznych punktów konsultacyjnych w branży żywnościowych produktów prozdrowotnych i doradztwa dietetycznego.

Zespół FarmEko tworzy grupa kreatywnych i otwartych na świat młodych ludzi nastawionych na promocję zdrowego stylu życia, a wśród nich wymienić należy dietetyków, farmaceutów oraz doświadczonych konsultantów.


Naturalna Medycyna

Sklepy ze zdrową żywnością, naturalnymi kosmetykami i suplementami diety

Sklepy Naturalna Medycyna jako jedyna sieć oferuje klientom produkty, które wprost kojarzą się z pojęciem "naturalnej medycyny".

Są to produkty prozdrowotne z grupy zdrowej żywności, suplementy diety, naturalne kosmetyki oraz wiele innych produktów wspomagających procesy leczenia a przede wszystkim zapewniające naturalną profilaktykę w zakresie dobrego zdrowia oraz wizerunku zewnętrznego.

 

Kalendarium

Pomysły na sprawdzony biznes.

Facebook