Franczyza Papilonia

Powrót: Strona główna / Sieci franczyzowe

Dodano: 19 lipca 2019

Papilonia czyli Domy Motyli. Franczyza Papilonia działa w branży turystyczno - przyrodniczej. Jest to nie tylko nowatorski pomysł na biznes, ale też niesamowicie inspirujący...

Opłata wstępna: 1 000 000 CZK
Jednostki własne: 2

Opis systemu franczyzowego:

Papilonia to koncepcja biznesowa proponująca tworzenie domów dla motyli, które mogą być odwiedzane przez turystów. Jest to fantastyczny pomysł na biznes dla osób kochających przyrodę. Do tej pory powstały dwa takie domy w Czechach. Miejsca te odwiedziło już ponad 150 tyś. osób (w 2019 roku odnotowaliśmy aż 30% wzrost zainteresowania wśród stale rosnącej liczby osób odwiedzających nasze domy dla motyli).

Co to jest dom dla motyli? Jest to przygotowany przez człowieka ekosystem, który symuluje naturalne warunki przyrodnicze, pozwalające żyć i rozwijać się wielu gatunkom motyli pod jednym dachem. 

W naszych domach można spotkać aż 30 różnych gatunków motyli i obserwować aż 600 egzotycznych motyli z wielu zakątków świata. Wśród krajów, z których przybyły motyle zamieszkujące Papilonię, wymienić można m. in. Tajlandię, Filipiny, Meksyk, kraje Południowej Ameryki i kraje Afryki.

Motyle egzotyczne nie boją się kontaktu z ludźmi, dlatego odwiedzanie domu motyli pozwala empirycznie doświadczyć, a nawet dotknąć świata przyrody (motyle uwielbiają zapach słodkich i owocowych perfum, dlatego chętnie siadają na zwiedzających, którzy robią sobie z nimi zdjęcia).

Papilonia

Wsparcie dla Franczyzobiorcy:

  • wsparcie techniczne przy budowie domu dla motyli,
  • bezpieczna dostawa poczwarek motyli (w tym wsparcie celne),
  • wsparcie marketingowe,
  • know - how z zakresu zarządzania i prowadzenia domu dla motyli,
  • stałe wsparcie kierownictwa w trakcie realizacji projektu.

Podstawowe wymagania sieci:

Domy motyli Papilonia mogą powstawać w bardzo różnych miejscach, zarówno w mieście, jak i na przedmieściach, a nawet w centrach handlowych. Warto mieć świadomość, że aby stworzyć dom dla motyli, w pomieszczeniach nie jest wymagany dostęp do naturalnego światła. Potwierdzono naukowo, że motyle żyją i rozwijają się dokładnie tak samo przy sztucznym świetle. W związku z tym do realizacji inwestycji wymagane jest pomieszczenie o powierzchni 150 - 250m2 (w tym 100 - 150m2 to powierzchnia latania przeznaczona dla motyli) bez dodatkowych wymagań pod kątem lokalizacji czy warunków technicznych.

Wymagany kapitał inwestycyjny to około 1 mln PLN - w tym opłata wstępna. Poziom kapitału inwestycyjnego zależy od wielkości i stanu technicznego pomieszczenia. Zakłada się 4 letni okres zwrotu z inwestycji.

Opłata wstępna - 1 000 000 CZK (około 170 000 PLN)

Brak innych opłat licencyjnych. 


Zamów broszurę informacyjną i dowiedz się więcej na temat tego franczyzodawcy.

Formularz kontaktowy

Kalendarium

Pomysły na sprawdzony biznes.

Facebook