Na blogu - dlaczego warto współpracować z Brokerem Franczyzowym?

Powrót: Strona główna / Blog Franczyza

Amerykański Entrepreneur podaje, że ponad połowa franczyzodawców na świecie wykorzystuje do promocji swoich sieci franczyzowych, usługi świadczone przez brokerów, dzięki temu zwiększają sprzedaż licencji przynajmniej o 10% w skali roku! Kim jest broker franczyzowy? Jest to osoba świadcząca usługi w zakresie doradztwa franczyzowego, a jego działalność skupia się na: 

  • promocji franczyzy,
  • analizie i porównaniu dostępnych na rynku ofert franczyzowych,
  • wskazaniu najlepszej oferty dla określonego przedsiebiorcy.

Ponad dziesięć lat temu osoby zainteresowane zakupem licencji franczyzowej korzystały zaledwie z kilku bardzo ograniczonych kanałów informacyjnych, takich jak prasa fachowa czy targi franczyzy. Dziś w dobie Internetu po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „franczyza” pojawia się ponad 700tyś wyników, a w przypadku wpisania hasła „franchising” jest ich prawie 1mln. W związku z tym rodzi się proste pytanie, jak porównać i jak wybrać  najlepszą dla siebie ofertę franczyzową, nie będąc ekspertem? Właśnie dlatego, aby pomóc w podjęciu właściwej decyzji, do akcji powinien wkroczyć doradca lub konsultant, a konkretnie Broker Franczyzowy. 

Dlaczego warto współpracować z brokerem franczyzowym?

  • Broker Franczyzowy zna rynek lokalny.
  • Współpracując z innymi brokerami, Broker Franczyzowy ma również dostęp do międzynarodowego rynku franczyzy.
  • Broker Franczyzowy reprezentuje wielu franczyzodawców, dlatego, uwzględniając indywidualne preferencje inwestora, potrafi wskazać najlepszą dla niego ofertę.
  • Broker Franczyzowy wspiera proces negocjacji. Znając cele, dążenia i możliwości obu stron (franczyzodawcy i inwestora), potrafi tak pokierować procesem negocjacji, aby zakończył się on sukcesem.
  • Broker Franczyzowy pobiera wynagrodzenie na zasadzie prowizji od sukcesu, dlatego franczyzodawcy chętnie nawiązują z nim współpracę. Dla franczyzobiorców nie generuje dodatkowych kosztów związanych z inwestycją.

#franczyza #franchising #pomysłnabiznes #własnybiznes #franczyzawpolsce #katalogfranczyz

Kalendarium

Pomysły na sprawdzony biznes.

Facebook