Pomysł na własny biznes - czy rynek usług edukacyjnych to dobry pomysł? - franczyza EDUN Korepetycje

Powrót: Strona główna / Artykuły

Wiele mówi się o tym, że nowoczesna edukacja to praktyczna edukacja. Biznes niełatwy, ale bardzo satysfakcjonujący oraz dochodowy! O tym jak odnieść sukces w tej branży rozmawiałam z Panem Miłoszem Zazulakiem, franczyzodawcą marki EDUN Korepetycje.

Edukacja to trudny biznes. Wielu twierdzi, że nie można na tym zarobić. A jednak Wam się udało! Jak to możliwe?

EDUN Korepetycje to najstarsza w Polsce sieć centrów korepetycyjnych. Posiadamy sprawdzony oraz wielokrotnie przetestowany model biznesowy dzięki, któremu nasze centra korepetycyjne działają z powodzeniem przez lata, a zarobki oddziałów wynoszą nawet 10 000 zł, co więcej rentowność można osiągnąć już w pierwszym miesiącu działalności. Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że nasze centra korepetycyjne nie zamykają się z powodów finansowych.

Charakteryzuje nas wysoka jakość usług świadczonych przez sieć swoim franczyzobiorcom. Model biznesowy EDUN Korepetycje to również stabilne źródło dochodów w branży, która dopiero zaczyna się rozwijać. W ramach sieci mamy również przygotowane rozwiązania mające zabezpieczyć naszych partnerów przed wahaniami dochodów, wynikających z sezonowości usług. Jesteśmy również jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku edukacyjnym.

Powiedział Pan, że rynek usług edukacyjnych w Polsce jest branżą, która dopiero zaczyna się rozwijać. W związku z tym chciałabym zapytać o dalsze plany rozwojowe sieci?

W przyszłym roku szkolnym zamierzamy w naszej sieci wprowadzić nowe usługi, które znacząco wpłyną na kompleksowość naszej oferty dla klientów, a naszym partnerom franczyzowym przyniosą uzupełnienie palety usług oraz zwiększenie obrotów oddziałów. Planujemy również rozwinąć naszą sieć poza granice kraju, na pierwszym miejscu planujemy Czechy oraz Ukrainę. Przeprowadzamy również gruntowną modernizację naszej infrastruktury informatycznej.

Jakie zalety posiada model biznesowy EDUN Korepetycje, które zachęcą na przykład nauczycieli do przyłączenia się do sieci zamiast powadzenia działalności na własną rękę?

Po pierwsze posiadamy kompleksowo opracowane i wielokrotnie sprawdzone w praktyce know-how. Prowadzimy naszych partnerów franczyzowych od założenia działalności gospodarczej przez wszystkie etapy dochodzenia do własnego centrum korepetycji. Ściągamy z naszych franczyzobiorców konieczność eksperymentowania i dochodzenia samemu do rozwiązań, które my już wypracowaliśmy. Z EDUN Korepetycje warto związać się również dlatego, że posiadamy stabilny model biznesowy, który ciągle rozwijamy o nową paletę usług. Mamy najlepiej w branży opracowany system sprzedaży, który naszym franczyzobiorcom pomaga osiągnąć wysokie dochody. Dbamy także o jakość usług przez wdrożenie odpowiedniego systemu kontroli jakości, dzięki któremu zadowoleni klienci zostają z nami na lata.

Jakie wymagania stawiacie potencjalnym franczyzobiorcom? 

Aby zostać franczyzobiorcą sieci EDUN Korepetycje, trzeba przede wszystkim posiadać doświadczenie w edukacji lub chęć rozwoju w tym obszarze. Poznanie rynku samodzielnie lub za pośrednictwem naszych szkoleń to jeden z kluczy do sukcesu. Kolejnym jest rozwój managerski. Osoba taka musi mieć chęć stania się liderem zespołu, który najpierw będzie musiała zbudować.

Dusza przedsiębiorcy to trzeci z czynników, jakiego szukamy u naszych przyszłych partnerów. Osoba, z którą podejmiemy współpracę, musi mieć żyłkę przedsiębiorcy, czuć odpowiedzialność za swoją firmę oraz musi chcieć wziąć swój los we własne ręce.

Stabilny biznes to nie ten, który odnosi same sukcesy, ale ten, który potrafi wyciągnąć wnioski z porażki i nie popełniać tych samych błędów. Jaki jest procent franczyzobiorców, którym nie udało się odnieść sukcesu?

Od początku istnienia firmy zamknęliśmy dwa oddziały, jednak nigdy bezpośrednią przyczyną nie były kwestie czysto finansowe.

Jakie są koszty inwestycji? Jaki jest przeciętny okres zwrotu z inwestycji?

Koszt inwestycji wynosi około 15 000 tys zł. Zwrot z inwestycji to około 12 miesięcy.

Czy istnieje możliwość pozyskania dotacji UE na start? Jeśli tak, czy doradzacie Państwo w tym zakresie?

Tak, są możliwości pozyskania dotacji i prowadzimy doradztwo w tym zakresie oraz pomagamy naszym partnerom w pozyskaniu dotacji.

Czy zmieniająca się sytuacja ekonomiczno – gospodarcza ma bezpośredni wpływ na poziom dochodów franczyzobiorców?

Branża korepetycji to sektor gospodarki, który stosunkowo łagodnie przechodził ostatni kryzys gospodarczy. Wydatki na edukację w budżetach domowych raczej rosną i jako jedne z ostatnich podlegają ograniczeniom. Raczej w aktualnej sytuacji upatrujemy wiele bodźców do wzrostu zainteresowania naszymi usługami oraz naszym systemem franczyzowym, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów w kraju i zagranicą!
 

Kalendarium

Pomysły na sprawdzony biznes.

Facebook