5 franczyz dla managerów i dyrektorów: Expense Reduction Analysts, MOA, Magnolia Jewellery, Sherpa Kids, Quick Mediator

Powrót: Strona główna / Artykuły

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że franczyza jest dobrym rozwiązaniem na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób mniej kreatywnych, które nie posiadają wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu biznesu. Nic bardziej mylnego!

Dynamicznie rozwijająca się gospodarka przyciąga uwagę wielu zagranicznych franczyzodawców, którzy są bardzo zainteresowani ekspansją działalności w Polsce. Wprowadzenie na rynek z sukcesem nowej marki to nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych managerów.

W takich przypadkach w ofercie jest zakup licencji franczyzowej MASTER lub Area Development. Obowiązkiem tzw. master franczyzobiorcy jest otwarcie pierwszego oddziału firmy w Polsce, a następie budowa i zarządzanie siecią franczyzową. Dochody master franczyzobiorcy pochodzą z 3 źródeł:

  • z działalności oddziału pilotażowego,
  • ze sprzedaży licencji indywidualnych,
  • z opłaty bieżącej, którą płacą franczyzobiorcy indywidualni.

Oto kilka ciekawych propozycji franczyzowych dla ambitnych i doświadczonych managerów lub dyrektorów.

Expense Reduction Analysts (UK)

ERA świadczy usługi z zakresu audytu finansowego i doradztwa w zakresie optymalizacji kosztów pośrednich. Sieć tę tworzy ponad 700 ekspertów z całego świata.

W Polsce marka ta obecna jest na rynku od 2009 roku. W tym czasie ERA realizowała wiele ambitnych projektów dla takich marek jak: Renault, Ikea, Pizza Hut, Coccodrillo czy Kler – producent ekskluzywnych mebli.

Aktualnie franczyzodawca poszukuje area developera, zainteresowanego przejęciem polskiej grupy franczyzowej, w skład której wchodzi 8 franczyzobiorców. Oczywiście są również dostępne licencje indywidualne, umożliwiające przyłączenie się do sieci franczyzowej.

MOA (Francja)

Jest to międzynarodowa sieć franczyzowa, w skład której aktualnie wchodzi ponad 130 sklepów z biżuterią i akcesoriami dla młodych kobiet. MOA obecna jest w aż 16 krajach. Głównymi konkurentami tej marki są brytyjski Accessorize i Claire’s Accessories.

Quick Mediator (Holandia)

Jest to sieć franczyzowa zajmująca się mediacjami biznesowymi i rodzinnymi, w tym rozwodowymi. W Polsce działa wielu niezależnych mediatorów. Tworząc wspólnie globalną sieć mediatrów, nadal działaliby jako niezależni przedsiębiorcy, ale ich pozycja na rynku umocniłaby się, dzięki wykorzystaniu efektu ekonomii skali i brandingowi marki.

Magnolia Jewellery (Izrael)

Magnolia Jewellery słynie z szerokiej kolekcji ręcznie robionej srebrnej i pozłacanej biżuterii zdobionej dodatkowo kamieniami szlachetnymi. Zamiast tradycyjnego sklepu sprzedaż prowadzona jest w ramach wysp handlowych zlokalizowanych w ruchliwych galeriach handlowych. Można je znaleźć w Ameryce Północnej, Australii, Azji i Europie. Na całym świecie działa ponad 150 punktów sprzedażowych tej marki.

Sherpa Kids (Australia)

Sherpa Kids jest to program zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku szkolnym, którego celem jest zorganizowanie dla nich opieki i zagospodarowanie im czasu przed i po szkole, kiedy ich rodzice są jeszcze w pracy, a także w okresie wakacyjnym.

Więcej informacji można uzyskać wysyłając zapytanie mailowe na adres kontakt@rynekfranczyzy.pl.

#franczyza #franchising #pomysłnabiznes #własnybiznes #franczyzawpolsce #katalogfranczyz

Kalendarium

118 pomysłów na sprawdzony biznes.

Facebook