Franczyza w branży kosmetycznej

Powrót: Strona główna / Artykuły

Rok 2014 był okresem dynamicznego rozwoju rynku medycyny estetycznej na całym świecie, również w Polsce. W 2014 roku polski rynek medycyny estetycznej zanotował 15% wzrost, a prognoza na 2015 rok szacuje wzrost aż o 20%. W 2014 roku Polacy na zabiegi w klinikach chirurgii estetycznej wydali prawie 1 mld zł. 

Czy franchising w Polsce w branży kosmetycznej ma szansę na dynamiczny wzrost w najbliższych latach? Czy jest to dobry pomysł na własny biznes? Czy warto zainwestować w Gabinet Medycyny Estetycznej?

Medycyna estetyczna, wellness, sport, produkty beauty – te wszystkie kategorie rosną w Polsce i na świecie. W Polsce wzrost ten sięga od 9 do 20 proc. w zależności od segmentu i kategorii produktów, na świecie także sięga od kilku do kilkunastu procent w zależności od rynku – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Dominik Śliwowski, członek zarządu ITP. – My gonimy kraje rozwinięte bardzo szybko i ten większy wzrost w Polsce jest spowodowany tym, że mamy jeszcze kilka lat do nadgonienia.

 

Aktualnie w Polsce w oparciu  o systemy franczyzowe rozwija się kilka salonów kosmetycznych. Zakres oferowanych przez te salony usług skupia się głównie na różnego rodzaju zabiegach o charakterze odmładzającym i wyszczuplającym. Brakuje jednak gabinetu oferującego usługi wyspecjalizowane to znaczy wykraczające poza zakres standardowych zabiegów kosmetycznych i wkraczające w świat medycyny estetycznej. Nisze tę na rynku franczyzy zauważyła i postanowiła wypełnić sieć gabinetów medycyny estetycznej, kosmetologii i laseroterapii Beauty Medica.

Beauty Medica to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma w branży medycyny estetycznej i kosmetologii. W swojej ofercie Beauty Medica posiada m.in wypełniacze, dermokosmetyki, peelingi chemiczne, nici PDO, urządzenia do laseroterapii oraz pełną gamę urządzeń wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej. W skład zespołu Beauty Medica wchodzą wykwalifikowani specjaliści, lekarze, kosmetolodzy i inżynierowie, a wszystkie zabiegi wykonywane są przy życiu najnowszych urządzeń oraz preparatów najwyższej jakości. Beauty Medica  jest również przedstawicielem i dystrubutorem wielu prestiżowych marek znanych na rynkach całego świata w tym: Ce Ceuticals, Luminera, Euromi, SRS Solution, Zimmer, Panaxia, Vital Esthetique.

Więcej o gabinetach Beauty Medica w naszym katalogu franczyz: Salony urody/Fryzjerstwo.

#franczyza #franchising #pomysłnabiznes #własnybiznes #franczyzawpolsce #katalogfranczyz

 

Kalendarium

118 pomysłów na sprawdzony biznes.

Facebook