Dlaczego franczyza? - prawdziwe historie

Powrót: Strona główna / Artykuły

Większość ludzi słysząc słowo franczyza, myśli o restauracjach typu fast food, takich jak McDonald’s czy Burger King, nie zdając sobie sprawy, że franczyza oferuje różnorodne koncepcje na stworzenie własnego biznesu. Poniżej kilka rekomendacji osób, dla których franczyza okazała się kluczem do sukcesu...

Franczyza - Mrs. Sporty - kluby fitness

Franczyzobiorca: Dariusz Dobrucki

Franczyzę polecam przede wszystkim każdemu, kto podobnie jak ja, chce być szefem dla samego siebie i otworzyć własny biznes, a przy tym osobom, które szukają bezpiecznego rozwiązania wraz ze wsparciem. Takie wsparcie daje Mrs.Sporty prowadząc Cię „za rękę", poczynając od szukania odpowiedniego lokalu, poprzez przygotowanie biznes planu, całej gamy szkoleń, aż do wsparcia prawnego oraz marketingu i reklamy.

 


Franczyza: Snack in the Box

Franczyzobiorca: Stewart and Kim Bisley

Stewart i Kim mieszkają w Glasgow. Stewart jest marynarzem, ale za 2 lata kończy swoją służbę. Kim ma doświadczenie w sprzedaży i chciałaby zacząć rozwijać firmę już teraz, tak aby po tym jak Stewart zakończy służbę w wojsku mogli razem kontynuować. Stewart i Kim mają córkę i chcą zrobić wszystko, aby maksymalizować czas spędzany w rodzinnym gronie. Kim twierdzi, że zdecydowali się na franczyzę, ponieważ jest to gotowy i sprawdzony model biznesowy. Dodatkowo świadomość, że jest ktoś, kto nadzoruje ich działalności i służy wsparciem, jest dla nich dodatkowym atutem.

 


 

Franczyza: Jo Jingles

Franczyzobiorca: Hayley Bishop

Głównym powodem, dla którego wybrałam franczyzę była niezależność oraz chęć kontroli mojej ścieżki kariery i finansów. Ponieważ jestem matką dwójki małych dzieci, chciałam, aby mój czas pracy był elastyczny, dzięki temu mogę dostosować godziny pracy do codziennych obowiązków z uwzględnieniem okresów wakacyjnych, gdy dzieci nie chodzą do szkoły.

 


Franczyza - Zoup

Franczyzobiorca: Pat & Don Hoag

Pat i Don od 22 lat tworzą zgraną parę małżeńską, dlatego podjęli decyzję, aby spróbować szczęścia w biznesie. Pat, zanim została mamą, pracowała jako pielęgniarka, teraz po wielu latach wychowywania trójki dzieci, chciałaby spróbować czegoś innego. Don ma doświadczenie w branży bankowej oraz w przemyśle gazetowym i chciałby wykorzystać swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe tworząc własną firmę, którą mógłby prowadzić razem z żoną. Dzięki mnogości branż oraz różnorodności sieci franczyzowych, Pat i Don mogli znaleźć tę, najbardziej odpowiadającą ich zainteresowaniom.

Podsumowując...

Zasada franczyzy jest prosta. Franczyza jest to umowa współpracy między niezależnymi przedsiębiorcami. W ramach umowy franczyzodawca przekazuje franczyzobiorcy kompletną i sprawdzoną koncepcję biznesu wraz z własnym unikalnym "know-how", a także prawo do korzystania z marki oraz udziela wsparcia i porad w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa, w zamian pobierając opłatę. Natomiast franczyzobiorca zobowiązuje się prowadzić firmę według wcześniej ustalonych zasad.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej na zasadach franczyzy znacząco obniża ryzyko niepowodzenia oraz zwiększa wiarygodność nowego biznesmena. Dzieje się tak dlatego, że prowadzi on swoje działania pod znaną marką według sprawdzonego modelu biznesowego. Dodatkowo franczyzodawca udziela mu wsparcia, organizując różnorodne szkolenia w zakresie prowadzenia biznesu. Prowadzi na przykład szkolenia dla pracowników dotyczące obsługi klienta lub szkolenia z zakresu księgowości czy logistyki. Poza tym organizuje ogólnokrajowe kampanie promocyjne, prowadzi badania marketingowe oraz pracuje nad ulepszeniem aktualnych produktów i wprowadzeniem na rynek nowych.

 

#franczyza #franchising #pomysłnabiznes #własnybiznes #franczyzawpolsce #katalogfranczyz

 

Kalendarium

118 pomysłów na sprawdzony biznes.

Facebook