Magnolia Silver Jewellery - franczyza w branży jubilerskiej

Powrót: Strona główna / Artykuły

Rynek jubilerski w Polsce wart jest aktualnie około 3 mld zł, a jego roczny wzrost kształtuje się na poziomie 5-10%. Z danych Bisnode Polska wynika, że w Polsce zarejestrowanych jest ponad 11,5 tys. sklepów jubilerskich.

Od lat liderami rynku jubilerskiego w Polsce są firmy APART, KRUK i Yes. Mimo tego w 2009 roku duńska firma jubilerska Pandora odniosła wielki sukces i przejęła sporą część sektora jubilerskiego, stając się główną konkurencją dla ww. liderów. 

Choć wartość rynku rośnie, niektórzy z niego wypadają. - Znikają małe sklepy jubilerskie - mówi Tomasz Starzyk z Bisnode Polska. W latach 2012-2014 Polacy zarejestrowali 2,7 tys. takich punktów, a wyrejestrowali blisko 4,4 tys. Dlatego warto zastanowić się nad przyłączeniem się do sieci franczyzowej i prowadzić sklepy jubilerskie pod rozpoznawalną marką, korzystając przy okazji z ekonomii skali.

Zarówno APART, KRUK i Yes oferuja biżuterię o profilu komunijno-ślubnym, kierując się przesłaniem głoszonym przez Marylin Monroe, która zwykła mawiać, że brylanty są największym przyjacielem kobiety. Natomiast Pandora skierowała swoją ofertę do młodych współczesnych kobiet, które reprezentują zdecydowanie inny punkt widzenia i mają odmienne potrzeby. Nowoczesna biżuteria nie może być nudna. Kobiety cenią niezależność i lubią zmiany. Dodatkowym atutem jest dostępna cena.

Podobną strategię opracowała miedzynarodowa sieć franczyzowa Magnolia Silver Jewellery: przepiękne ręcznie robione wyroby jubilerskie (głównie srebrne), oferta skierowana do młodych kobiet, racjonalna cena.

Wyspy handlowe Magnolia można spotkać zarówno w USA, Kanadzie, jak i w Europie (Portugalia, Wielka Brytania, Izrael). Sieć franczyzową tworzy ponad 150 franczyzobiorców na całym świecie. Aktualnie w Polsce dostępna jest zarówno licencja master (na kraj lub na region), jak i zwykła (uprawniająca do otwarcia jednego punktu sprzedażowego). Więcej szczegółow na temat tej inwestycji można zanleźć w naszym katalogu franczyz. Wszystkich zainteresowanych otwarciem własnego sklepu jubilerskiego w ramach międzynarodowej sieci zachęcamy do kontaktu!

Osoba do kontaktu:

Agnieszka Słowik
tel. 607 689 964

#franczyza #franchising #pomysłnabiznes #własnybiznes #franczyzawpolsce #katalogfranczyz

Kalendarium

118 pomysłów na sprawdzony biznes.

Facebook