Wywiad z franczyzodawcą międzynarodowej sieci franczyzowej Magnolia Jewellery

Powrót: Strona główna / Artykuły

Magnolia Jewellery jest to nowa marka na polskim rynku. Co mógłby Pan powiedzieć osobom, które po raz pierwszy się z nią spotykają? Czy to dobry pomysł na własny biznes?

Tomer Reizberg: Magnolia Jewellery jest to międzynarodowa sieć franczyzowa oferująca ręcznie robioną biżuterię srebną i pozłacaną, zdobioną kamieniami szklachetnymi. Magnolia Jewellery powstała w Izraelu w 1995 roku. Początkowo był to typowy biznes rodzinny, dziś jest to największa sieć sklepów jubilerskich w Izraelu. Dzisiaj sieć franczyzowa Magnolia Jewellery jest obecna w Kanadzie, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Australii i Izraelu. Na całym świecie działa ponad 150 punktów sprzedażowych Magnolia Jewellery. Planujemy dalszą ekspansję do innych miejsc i krajów,. Jesteśmy otwarci na współpracę z przedsiębiorcami, którzy dzielą nasze przywiązanie do wizji i kierunku rozwoju naszego biznesu.

Co odróżnia Magnolia Jewellery od innych jubilerskich sieci franczyzowych?

TR: Cała nasza biżuteria jest produkowana w limitowanych seriach, zgodnie z naszą polityką zarządzania zapasami, wprowadzamy tylko jeden model danego wzoru jubilerskiego w każdym punkcie sprzedażowym. Dzięki temu mamy pewność, że biżuteria noszona przez naszych klientów zawsze ma wyjątkowy charakter, a prawdopodobieństwo spotkania przez nich kiedykolwiek kogoś, kto nosi taką samą biżuterię, jest bardzo niskie. Produkcja oparta o limitowane serie zapewnia również brak nadmiernych lub przestarzałych zapasów w naszych punktach jubilerskich.

Dlaczego warto zainwestować w Magnolia Jewellery zamiast w swój własny biznes?

TR: Magnolia Jewellery osiągnęła swój niezwykły sukces dzięki wypracowanemu modelowi biznesowemu oferującemu:

  • wysoką marżę brutto,
  • niski wskaźnik CapEx,
  • relatywnie niskie ryzyko,
  • wysokiej klasy system IT
  • system logistyczny,
  • unikatowy system inwentarzowy.

Zamiast tradycyjnego sklepu lub salonu, sprzedaż prowadzona jest w ramach specjalnie zaprojektowanych wysp handlowych, które zlokalizowane są w ruchliwych galeriach handlowych. Takie ustawienie przyniosło Magnolii Jewellery wielki sukces.

Jakie korzyści daje przyłączenie się do sieci Magnolia Jewellery?

TR: Zakup licencji franczyzowej oznacza, że prowadzisz biznes samodzielnie, ale nie jesteś sam. Franchising w przeciwieństwie do prowadzenia działalności na własną rękę oferuje wsparcie w postaci stałego i silnego partnera na każdym etapie rozwoju biznesu, umożliwiając korzystanie ze zdobywanego latami doświadczenia, doradztwa oraz wiedzy eksperckiej.

Franczyzobiorcy mają dokładnie takie same korzyści z prowadzenia biznesu jak niezależni przedsiębiorcy, ale dodatkowo otrzymują wsparcie w postaci rozpoznawalnej marki Magnolia Jewellery oraz sprawdzonego modelu biznesowego charakteryzującego się niskimi kosztami na start.

Jak bardzo dochodowy jest ten biznes?

TR: Magnolia Jewellery dostarcza kluczowe informacje o kosztach związanych z powstaniem biznesu w umowie franczyzowej. Zachęcamy potencjalnych franczyzobiorców do wykorzystania tych informacji w celu sprawdzenia, czy nasza franczyza może być dochodowa w wybranej przez nich lokalizacji. Poza tym umożliwiamy kontakt z aktualnymi franczyzobiorcami, którzy mogą być źródłem dodatkowych informacji. Lista kontaktów z franczyzobiorcami stanowi załącznik do umowy franczyzowej.

Jakie szkolenia oferuje Magnolia Jewellery?

TR: Przed otwarciem wyspy handlowej Magnolia Jewellery, Ty i Twój główny współpracownik jesteście zobowiązani do wzięcia udziału i ukończenia szkolenia wstępnego. Szkolenie będzie trwało od pięciu do ośmiu dni i będzie się odbywało w jednej z naszych placówek handlowych. Nasz program szkoleniowy składa się z pięciodniowego szkolenia teoretycznego i trzydniowych warsztatów praktycznych na wyspie handlowej Magnolia Jewellery.

Jaka jest opłata wstępna i opłaty bieżące?

TR:  wstępna wynosi $20.000. Opłaty bieżące wynoszą 7% wartości sprzedaży. Opłata marketingowa wynosi 1% wartości sprzedaży.

Ile czasu potrzeba na otwarcie wyspy handlowej Magnolia Jewellery?

TR: Zazwyczaj, jeśli umowa franczyzowa została podpisana, a lokalizacja zaakceptowana, wystarczy około 90 dni, aby rozpocząć działalność.

Do kogo można się zwrócić w przypadku zainteresowania zakupem licencji franczyzowej Magnolia Jewellery?

TR: W Polsce współpracujemy z portalem RynekFranczyzy.pl, który jest naszym brokerem franczyzowym. Pani Agnieszka Słowik udzieli dalszych informacji i skontaktuje się z nami, aby przedstawić Państwa zapytanie o zakup licencji.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów w Polsce i na całym świecie!

 

 

Kalendarium

118 pomysłów na sprawdzony biznes.

Facebook