Ubezpieczamy czyli minimalizujemy ryzyko i optymalizujemy zyski – z cyklu dobry pomysł na własny biznes - Franczyza Viviamo

Powrót: Strona główna / Artykuły

Rośnie zainteresowanie działalnością ubezpieczeniową, dlatego o tym jak skutecznie rozwinąć biznes w tej branży rozmawialiśmy z panem Rafałem Walczakiem, Managerem ds Rozwoju Franczyzy Viviamo Ubezpieczamy.

Czy inwestycja w branży ubezpieczeniowej to dobry pomysł na własny biznes?

Zdecydowanie tak. Udział ubezpieczeń w różnych sektorach (w tym zdrowie, życie, dom i rodzina, samochód, biznes) wykazuje stale trend wzrostowy, podobnie jak poziom zyskowności wypracowywanej w tej branży.

Dlaczego warto zainwestować w zakup licencji franczyzowej? Może lepiej spróbować samodzielnie rozwinąć skrzydła?

Franczyza to szansa na uczenie się dużego biznesu na obcych błędach. To okazja bycia samodzielnym przedsiębiorcą, a jednocześnie częścią większej organizacji. Jednak zawsze trzeba dokładnie przeanalizować ofertę.

Jak wybrać najlepszą ofertę franczyzową? O co pytać franczyzodawców?

Nie wystarczy pytać franczyzodawców. Trzeba stawiać na sprawdzonych partnerów oraz pytać innych franczyzobiorców.

Które zalety systemu franczyzowego ceni Pan najbardziej?

Przede wszystkim cenię zrównoważone ryzyko i związany z tym wymagany poziom kapitału inwestycyjnego (wielkość inwestycji powinna być optymalna do skali biznesu), poza tym ważne jest wsparcie marketingowe oraz merytoryczne, jak i wspólna praca nad rozwojem biznesu franczyzobiorcy.

Co wyróżnia Viviamo spośród innych franczyzodawców działających w branży ubezpieczeniowej?

Uczciwość, partnerstwo, zaangażowanie, duże wsparcie. Zanim trafiłem na VIVIAMO przez wiele lat od środka poznawałem inny, także bardzo dobry model franczyzowy, a następnie jako potencjalny franczyzobiorca zapoznawałem się z ofertami wielu firm. Wszystko wygląda świetnie w folderach i podczas pierwszej rozmowy. Potem coraz mniej fajnie. W VIVIAMO jest odwrotnie. Nie przesadzamy w opowiadaniu o naszym projekcie, a potem „dajemy jeszcze więcej”.

Zapraszamy do współpracy!

Kalendarium

Pomysły na sprawdzony biznes.

Facebook