Przegląd szkół językowych na licencji franczyzowej - Franczyza Edukacyjna

Powrót: Strona główna / Artykuły

Biegłe władanie językiem angielskim to w dzisiejszym świecie już podstawa, a nauka dodatkowego języka obcego staje się powoli standardem. Nic więc dziwnego, że od najmłodszych lat rodzice zapewniają dzieciom zajęcia dodatkowe, zapisując je do szkół językowych.

Oferta edukacyjna przygotowana przez szkoły językowe jest bardzo szeroka, a pedagodzy nieustannie opracowują autorskie programy nauczania skierowane do słuchaczy w wieku od 0 do 100 lat.

Ze względu na spory popyt oraz równie wysoką podaż związaną ze świadczeniem usług edukacyjnych z języka obcego, otwarcie własnej szkoły językowej może okazać się bardzo dobrym pomysłem na własny biznes. Dlatego właśnie tak kusząca wydaje się oferta sieci franczyzowych, które oferują nie tylko sprawdzone metody działania i programy edukacyjne, ale są również rozpoznawalne na rynku.

Jak więc wybrać najlepszą szkołę językową funkcjonującą w ramach systemu franczyzowego? Przede wszystkim należy rozpoznać, które szkoły językowe działają w danym mieście i do kogo kierują swoje zajęcia. Następnie zrobić listę dostępnych na wybranym terenie licencji franczyzowych i porównać je pod kątem atrakcyjności oferty, ceny oraz wartości merytorycznej proponowanych programów edukacyjnych. Poniżej kilka propozycji, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwage.

Ze względu na formy prowadzenia szkoły można wyróżnić trzy typy szkół językowych: stacjonarna szkoła językowa, mobilna szkoła językowa oraz e-learning, w tym zajęcia przez Skype’a. Z kolei pod kątem grupy odbiorów należy wyróżnić następujące kursy edukacyjne: dla dzieci, dla młodzieży, dla osób dorosłych oraz kursy dla ludzi biznesu lub inne specjalistyczne. Większość szkół językowych oferuje zajęcia z kilku języków obcych. Najpopularniejszy jest oczywiści język angielski, ale dużym zainteresowaniem cieszy się także francuski, hiszpański i niemiecki.

Do najbardziej rozpoznawalnych na rynku szkół językowych proponujących zajęcia dla dzieci i młodzieży zaliczyć można następujące marki: Teddy Eddie, Early Stage, Helen Doron, Leonardo School, Leader School, Mała Lingua oraz Lingua Teens Space, Petits Francais i La Mancha.

Z kolei takie szkoły językowe jak Moose, Profi-Lingua, Open School, British School, Cambridge School of English oferują zajęcia zarówno dla dzieci jak i młodzieży oraz kursy dla firm, a także specjalistyczne kursy językowe. Niektóre szkoły językowe oferują także usługi tłumaczeniowe.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że szkoły językowe Mobile English i Moose Centrum Języków Obcych oferują również lekcje indywidualne z dojazdem do domu lub przez Skypa.

Jakie kroki należy podjąć, aby pozyskać licencję franczyzową? Przeczytaj nasze wcześniejsze publikacje, w szczególności polecamy:

Co to jest Franczyza?

25 pytań, które należy zadać franczyzodawcy

5 najczęściej popełnianych błędów w procesie zakupu licencji franczyzowej

Kalendarium

Pomysły na sprawdzony biznes.

Facebook